مجموعه پارس فوم کات از سال ۱۳۸۸ با ساخت و راه‌اندازی اولین دستگاه مدلسازی و نمونه‌سازی با فوم پلی ‌استایرن و با عنوان «گروه خدمات فوم» و ثبت اختراع و دریافت گواهی ها و تاییدیه ها از مراجع ذی صلاح شروع به کار کرد. این گروه در سال ۱۳۹۲ نام «پارس فوم کات» را برای خود برگزید و مدلسازی و ساخت را با استفاده از دستگاه CNC و کمک جوانان متخصص و مبتکر کشور ادامه داد. در حال حاضر پارس فوم کات را می‌توان یک مجموعه مدلسازی و ساخت در ابعاد بزرگ و بسیار بزرگ بر پایه فوم پلی استایرن در سه حوزه کاربری معماری، صنعتی و تبلیغات دانست.

پارس فوم کات همواره تلاش کرده تا در تمام شاخه‌ها و حوزه‌های فعالیت، پیشگام باشد. روش‌ها و فرایندهای مربوط به ساخت در ابعاد بزرگ، ابداع مجموعه پارس فوم کات بوده که این مهم به صورت رسمی در کشور ثبت شده است و بر این اساس به عنوان شرکت خلاق در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پذیرفته شده است. این مجموعه همچنین می‌تواند برای انجام پروژه‌های مختلف، مواد لازم را فرموله کند و به عبارتی از متریال اختصاصی خود برای ساخت انواع ماکت استفاده کند. یکی از اهداف پارس فوم کات این است که در هر مرحله از ساخت پروژه هرگونه چالشی را با بالاترین سرعت و کیفیت و بهترین بازده، برطرف کند و در نهایت پروژه را منطبق با نیاز کارفرما ارائه دهد.

پارس فوم کات دارای سه بخش داخلی است که هرکدام وظایف مشخص خود را دارند. 

بخش دانش پارس فوم کات، قسمتی از این مجموعه است که افراد با استفاده از دانش فنی خود، مواردی از جمله تکنیک ساخت پروژه‌ها، نوع مواد و متریال، دستگاه و تجهیزات لازم برای ساخت و روش‌ها و فرایندها را ارائه می‌دهد.

بخش دوم، بخش معماری یا پروژه‌های اجرایی هنری و معماری است که در آن پروژه‌هایی که تمام مراحل تولید، تحویل و اجرای آن‌ها به عهده پارس فوم کات است، انجام می‌شود. در این بخش پارامترهای به کار رفته در هر پروژه بسیار به نظر طراح و کارفرما وابسته است و تمام جزئیات از کاربری گرفته تا نمای بصری، بسته به سفارش و زمینه کاری کارفرما بررسی می‌شود.

بخش نهایی، کارگاه مدلسازی و ساخت پارس فوم کات است که انواع فرم ها و مدل‌ها در حوزه‌های مختلف با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات تخصصی و سی ان سی در آن تولید می‌شوند.

خدمات پارس فوم کات از نظر کاربری به سه دسته معماری، تبلیغات و صنعتی تقسیم می‌شوند. این دسته‌بندی‌ها الزامات ساخت پروژه‌ را مشخص می‌کنند و هر پروژه بسته به کاربری آن و نیاز کارفرما در یکی از این سه دسته قرار می‌گیرد.

پارس فوم کات در تمام مراحل تولید و ساخت پروژه، از ایده اولیه گرفته تا اجرا، در کنار کارفرماست و مشاوره‌های لازم برای رسیدن به بهترین نتیجه را به او ارائه می‌دهد.